W jaki sposób wybrać kominek do naszego domu?

Kominek to pewien element, o którym marzy każdy z nas w swoim domu, czy też w mieszkaniu. Chodzi nie tylko o sam akcent estetyczny, ale także o źródło dodatkowego ciepła. Jak wybrać kominek? Czy takowy wybór jest rzeczywiście trudny?

Wybierz odpowiedni wkład kominkowy

Czy wiesz, że w naszym kraju obowiązują przepisy, które informują nas, że kominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania w naszym domu? Nie możemy przecież doprowadzić do wychłodzenia pełnego budynku, czy też instalacji grzewczej. Kominek sprawdzi się świetnie jako dodatkowe źródło ciepła. Czasami kominek nas ratuje. Gdy jeszcze nie palimy w piecu, na przykład wiosną, czy też jesienią, a zrobi się przerażająco zimno, to wówczas zapalenie w kominku jest naprawdę przyjemne.

W hurtowni euroterm24.pl znajdziemy sporo przeróżnych kominków. Są to między innymi kominki z płaszczem wodnym, czy też kominki z systemem DGP. Sam w sobie wkład kominkowy z płaszczem wodnym lub sam wkład powietrzny z systemem DGP umożliwia lepsze wykorzystanie ciepła, które jest uzyskane bezpośrednio ze spalania drewna.

Gdy jesteśmy posiadaczem mieszkania o nieco większym metrażu, to powinniśmy wybrać system dystrybucji powietrza gorącego z wymuszonym obiegiem. Przy pomocy wentylatorów wtacza się przyjemnie ciepłe powietrze do pomieszczeń. Chodzi o pomieszczenia, do których nie dociera grawitacyjny obieg.

Gdzie powinien znaleźć się nasz kominek?

Bardzo ważne jest także wybranie odpowiedniego miejsca na kominek. Wiadomo, że musi to być miejsce, którego jesteśmy w stu procentach pewni. Wiele osób się zastanawia, jak kominek dobrać do naszego wnętrza. Rzeczywiście coś w tym jest. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że kominek niezwykle często poniekąd konkuruje z telewizorem. Umieszczenie go bezpośrednio na ścianie, która jest prostopadła do tej z telewizorem, sprawi, że kominek z telewizorem nie będą rywalizować.

Do salonu możemy polecić z całego serca kominki z szybą panoramiczną. Wyeksponowany przepięknie żywy ogień w zachwyt wprawi absolutnie wszystkich gości. Gdy mamy salon, który to otwarty jest na kuchnię, przedpokój, czy też na jadalnię, sprawdzi się doskonale narożny kominek. Do wyboru mamy narożne kominki dwustronne, czy też trzystronne.

W ofercie sklepów znajdziemy także kominki portalowe. Sprawdzają się one świetnie w gabinecie, czy też w sypialni. Obecnie jednak prawdziwym hitem jest urządzenie wnętrz w stylu mocno industrialnym. Czy do takiego stylu w ogóle pasuje jakiś kominek? Czy lepiej w takiej sytuacji całkowicie z niego zrezygnować? Nie musimy absolutnie rezygnować z kominka. Do industrialnych stylów pasuje jednak wolnostojący kominek w typie koza.

Pamiętajmy, że w sieci znajdziemy mnóstwo blogów wnętrzarskich, na których dobór odpowiedniego kominka także jest poruszany. Można się pewnymi połączeniami zainspirować. Jest to wspaniała wiadomość, ponieważ czasami po prostu nam brakuje wyobraźni oraz kreatywności.

W inspiracjach nie ma absolutnie niczego złego.