Nabór do miejskich żłobków trwa tylko do piątku 14 czerwca
Do 14 czerwca trwa nabór do miejskich żłobków. To ostatnia szansa dla rodziców, aby zgłosić swoje dzieci na wolne miejsca w dwóch ełckich placówkach. W tym roku żłobki przyjmą łącznie 171 maluchów.
  1. Nabór trwa do 14 czerwca.
  2. Łącznie dostępnych jest 171 miejsc.
  3. Wyniki rekrutacji ogłoszone będą 24 czerwca.
  4. Kryteria przyjęcia obejmują m.in. odprowadzanie podatków i sytuację rodzinną.

W miejskich żłobkach w Ełku trwa intensywny nabór dzieci. Do 14 czerwca rodzice mają czas na zgłoszenie swoich pociech do dwóch placówek, które łącznie przyjmą 171 dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. Proces rekrutacji obejmuje Miejski Żłobek nr 1 oraz Miejski Żłobek nr 2.

Obecnie w miejskich żłobkach opiekę otrzymuje 252 dzieci. Od 1 września liczba ta zwiększy się o 171 nowych miejsc. Dzieci będą przyjmowane w następujący sposób: 109 miejsc w Żłobku nr 1 oraz 62 w Żłobku nr 2. Zgłoszenia można składać osobiście, pocztą, skanem na e-mail lub przez ePUAP.

Warto zaznaczyć, że proces rekrutacji opiera się na określonych kryteriach punktowych. Pierwszeństwo mają dzieci, których rodzice odprowadzają podatek dochodowy w Ełku, pracują lub uczą się w trybie dziennym, oraz te, które mają rodzeństwo. Dodatkowe punkty przyznawane są również za sytuację rodzinną, np. samotne wychowywanie dziecka czy niepełnosprawność rodzica lub rodzeństwa.

Karty zgłoszeniowe wraz z wymaganymi załącznikami można składać od 3 czerwca do 14 czerwca. Zgłoszenia można dostarczyć osobiście do siedziby żłobków, pocztą na odpowiednie adresy, skanem na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP.

Wyniki rekrutacji będą dostępne 24 czerwca o godzinie 15:00, kiedy to listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostaną wywieszone na drzwiach żłobków. To ważna data dla wszystkich rodziców, którzy chcą, by ich dzieci miały zapewnioną opiekę od września.

Warto przypomnieć, że liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decydują punkty. W przypadku równej liczby punktów decyduje kolejność złożenia zgłoszenia. Dlatego nie warto zwlekać z decyzją i jak najszybciej dokonać formalności.


Na podst. UM Ełk