Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Jagiellonia Białystok vs Wisła Kraków – zapowiedź!

Po serii 4 kolejnych meczów bez wygranej piłkarze Jagiellonii Białystok postarają się przełamać niekorzystną serię w starciu domowym z Wisłą Kraków. Jaga ma aktualnie serię 3 meczów bezpośrednich z tym rywalem, w których nie zanotowała smaku zwycięstwa. Jak będzie tym razem? Zapraszam do czytania.

Jagiellonia Białystok

Nie ma wątpliwości, że ostatnie tygodnie nie były udane dla piłkarzy Jagiellonii Białystok. Podopieczni Ireneusza Mamrota ostatnie zwycięstwo zanotowali 1 października, kiedy to udało im się wygrać na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Od tego czasu Białostoczanie zremisowali na swoim boisku z Piastem Gliwice oraz Radomiakiem Radom, a także przegrali na wyjeździe z Pogonią i podzielili się punktami ze Śląskiem. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę pod kątem typowania zakładów Bukmacherskich? Na pierwszy rzut oka prawdopodobnym wyborem powinna być opcja z wynikiem btts. W każdym z poprzednich 4 meczów Jagiellonii Białystok padł taki wynik. Warto również zwrócić uwagę na bardzo dobrą postawę tego zespołu w ofensywie. Jagiellonia na ten moment ma serię 7 kolejnych meczów z przynajmniej jednym strzelonym golem.

Statystyki Jagiellonia Białystok

Statystyki Jagiellonia Białystok:

  • Jagiellonia Białystok zdobyła bramkę w 7 poprzednich meczach.
  • Jagiellonia nie wygrała żadnego z 4 ostatnich meczów ligowych.
  • W 4 poprzednich rywalizacjach tego zespołu padł wynik btts.
  • Jagiellonia nie wygrała w 3 ostatnich meczach bezpośrednich z Wisłą Kraków.
  • Jagiellonia strzeliła przynajmniej jednego gola w każdym meczu domowym tego sezonu.

Ważną informacją dla typerów jest z pewnością fakt, że Jagiellonia kolejny mecz rozegra na swoim boisku. W związku z tym warto przeanalizować ostatnie występy tej drużyny na obiekcie przy Słonecznej. Od początku tego sezonu Białostoczanie przegrali zaledwie jedno spotkanie domowe na boiskach Ekstraklasy. Mowa o domowej rywalizacji z Górnikiem Zabrze. Oprócz tego Jaga zanotowała jeszcze jedną porażkę na swoim obiekcie, jednak już w ramach Pucharu Polski. Piłkarze Ireneusza Mamrota są niepokonani w 3 poprzednich meczach domowych, jednak nie ma wątpliwości, że remisy z Piastem Gliwice czy Radomiakiem Radom były wynikiem poniżej oczekiwań.

Wisła Kraków

Za piłkarzami Wisły Kraków w obecnej kampanii naprawdę trudno nadążyć, jeśli jesteś fanem i interesują Cię zakłady bukmacherskie. Biała Gwiazda bardzo dobrze rozpoczęła obecną kampanię, aby po poprzedniej serii meczów reprezentacyjnych wpaść w wyraźny dołek. Wiślacy obudzili się dopiero w derbowym starciu z Cracovią i było to ich pierwsze zwycięstwo w lidze od czasu wygranej na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Statystyki wskazują, że Wisła Kraków całkiem nieźle radzi sobie w ostatnich meczach wyjazdowych. Wystarczy wspomnieć, że mówimy o zespole, który przegrał zaledwie jedną z poprzednich pięciu rozgrywek w delegacji. Ostatni mecz wyjazdowy w wykonaniu tego zespołu zakończył się porażką w Płocku. Należy również odnotować, że w obecnej kampanii Wisła Kraków zaliczyła tylko jeden podział punktów w meczu wyjazdowym.

W klasyfikacji meczów wyjazdowych Wisła Kraków plasuje się na 11. pozycji w tabeli. Biała gwiazda do tej pory wywalczyła 7 punktów w delegacjach, a głównym mankamentem tego zespołu jest gra w defensywie. Wiślacy stracili aż 13 bramek w 7 starciach, co daje średnią blisko 2 straconych goli na mecz. Na pewno nie jest to dobra wiadomość dla kibiców tego zespołu, jednak analitycy zakładów bukmacherskich bez wątpienia zwrócą na taką statystykę uwagę.

Statystyki Wisła Kraków

Statystyki Wisła Kraków:

  • Wisła Kraków w obecnej kampanii straciła 13 bramek w 7 meczach wyjazdowych.
  • Wiślacy przegrali w ostatniej delegacji z Wisłą Płock.
  • Wisła Kraków jest niepokonana w 3 ostatnich rywalizacja z Jagiellonią.
  • Wiślacy nie przegrali w 2 ostatnich meczach o stawkę.
  • Przed rozpoczęciem tego spotkania oba zespoły dzieli jeden punkt w tabeli.

W tym momencie Wisła Kraków plasuje się na 13. pozycji w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Na razie sytuacja tego zespołu jest w miarę bezpieczna, ponieważ mają 6 punktów przewagi nad Wartą Poznań, jednak mimo wszystko nie można zapominać, że w strefie spadkowej znajduje się między innymi Legia Warszawa, która prawdopodobnie powinna poprawić swoje rezultaty w nadchodzących tygodniach.

Zakłady bukmacherskie

Oferta zakładów bukmacherskich Superbet na to spotkanie jest bardzo urozmaicona. Znajdzie się tam ponad 100 różnych propozycji, z których można skorzystać. Jednak na początek zajmę się analizą rynku głównego. Na podstawie aktualnie proponowanych kursów zakłady sportowe uważają, że faworytem tego meczu są piłkarze z Białegostoku. Jagiellonia w ostatnim czasie nie potrafiła wygrać w meczu na boiskach Ekstraklasy, jednak z drugiej strony mówimy o drużynie, która nie przegrała w 3 poprzednich rywalizacjach na swoim obiekcie.

Statystyki ostatnich meczów przy ulicy Słonecznej również wskazują na gospodarzy. Jagiellonia zwyciężyła w 5 z ostatnich 7 rywalizacji domowych z tym rywalem. W tym przypadku wyjątkami są rywalizacje z 2020 i 2018 roku.

W ofercie zakładów online znajduje się również ciekawe propozycje dotyczące pozostałych rynków. Jednym z nich jest oczywiście słynny btts. Jagiellonia Białystok w każdym z ostatnich 4 meczów ligowych zaliczyła taki rezultat, a dodatkowo ma serię 7 kolejnych spotkań z przynajmniej jednym golem. Statystycznie Wisła Kraków wydaje się idealnym rywalem do kontynuowania takiej serii. Biała Gwiazda traci średnio prawie 2 bramki na mecz wyjazdowy, a dodatkowo w tym sezonie zachowała tylko jedno czyste konto w delegacji. Za wynikiem btts przemawiają również 2 ostatnie spotkania pomiędzy tymi zespołami w Białymstoku.

Alternatywną propozycją do kuponów na najbliższy weekend może być przynajmniej jedna strzelona bramka przez gospodarzy. Jagiellonia ma serię 7 kolejnych meczów z przynajmniej jednym strzelonym golem, a dodatkowo na swoim boisku strzeliła bramkę w każdej z 3 ostatnich rywalizacji z Wisłą Kraków. Kurs tego zdarzenia jest oczywiście niższy niż rynek btts, jednak mimo wszystko warty uwagi w zakładach online. Można go między innymi wykorzystać w kuponach AKO na Ekstraklasę, ponieważ w Superbet nie brakuje ciekawych propozycji. Warto pamiętać jednak, że każde typowanie to ryzyko i wynik może zakończyć się na korzyść każdej z drużyn.

Czym zajmuje się trener osobisty online? Sprawdź!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95